Renishaw Ballbar Ölçümü

Kapsamlı test ve raporlama

Ballbar 20, ister “bir defaya mahsus” veya isterse müşteri tarafından tanımlanmış bir test şablonu kullanarak, ballbar test ayarları yapmanızı ve bu testleri yürütmenizi mümkün kılar. Toplanan veriler, kapsamlı bir Renishaw analiz formatının yanı sıra, ISO 230-4, ANSI B5,54 gibi pek çok uluslararası standartta analiz raporları olarak görüntülenebilir.

Grafiksel iz görüntülemeye ilave olarak, Ballbar 20 yazılımı, hatanın konumsal toleransı için verilen bir değerle birlikte açıkça belirtilen, teşhis edilmiş her bir hatayı genel tezgah hassasiyetindeki etkisine göre sınıflandırır.

Tezgah performans geçmişi

Artık “tıpatıp aynı”yı mümkün kılmak amacıyla, müşteri tarafından tanımlanmış bir test şablonu kullanarak, ballbar tarafından ölçülmüş tezgah performans özelliklerinden (örneğin ISO 230-4 dairesel ve radyal sapmalar, pozisyonel tolerans, karelik, vida boşluğu vs.) kaçının belirli bir zaman süreci içerisinde değiştiğini açıkça görebilirsiniz. Kısaca tezgah için tam bir ballbar “tıbbi rapor”u hazırlamış olur!

Çizimler, bakım gereksinimlerinin önceden programlanmasına imkan tanıyarak, eğilimleri kolayca görünür hale getirirler. Ayrıca çizimlerde görülen devamsızlıklar tezgahta yaşanan bir arızadan sonra hatanın teşhisine yardımcı olur.

Ayrıca QC20 ballbar ile ölçülen her hangi bir tezgah özelliği üzerinde uyarı ve hata toleransları koyulabilir. Bir kez ayarlandıktan sonra bu toleranslar geçmiş grafiklerinde görüntülenir ve ayrıca her bir ballbar testi yürütülürken sonuçları anlık olarak kontrol etmeniz için kullanılabilir.

Hizmetler
Bize Ulaşın

Online
Kataloğumuz

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Sormak istediğiniz bir şey var mı? Yazın, uzmanlarımız size cevap versin.